Laseroterapia

Laseroterapia

Laseroterapia, określana też „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w czasie której emitowane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny, a jego rozciągłość jest ściśle zaplanowana i trwa najdłużej do 20 minut.

Wskazaniem do stosowania laseroterapii są przede wszystkim:

– problemy dermatologiczne,

– różnej maści blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tzw. „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– różnego rodzaju choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu np. w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W stosunku do tego, jak silny jest ból, dopasowuje się gatunek i siłę promieniowania, czas i ilość zabiegów, a oprócz tego sposób naświetlania.

Na czym polega dobroczynne działanie laseroterapii?

Wpływ zabiegów laserowych na pacjenta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna i biostymulująca. Uśmierzenie bólu następuje dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających ból. Likwidacja stanów zapalnych w organizmie i obrzęków następuje dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych i przyspieszeniu mikrokrążenia. Przeciwnie zaś działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek i na generowanie włókien kolagenowych.

Właśnie, identycznie w przypadku każdego innego zabiegu, tak i w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego stosowania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w ciągu ciąży,

– w ciągu wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– i u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 24.06.2017 16:45:12)

Podlinkuj wpis:
Category: od lider  Tags: ,
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz