Liceum ogólnokształcące

Liceum ogólnokształcące

Zespół Szkół Katolickich w Nowym Sączu rozpoczął działalność powołaniem Społecznego Katolickiego Liceum ogólnokształcącego w 1993 roku z inicjatywy Tadeusza Ramsa, pierwszego dyrektora a także nauczyciela w nowo powstałej placówce. Była to pierwsza tego rodzaju szkoła w diecezji tarnowskiej, która ma na celu połączenie skutecznej a także praktycznej edukacji z wychowaniem młodzieży w duchu pobożności, szacunku do tradycji a także Kościoła Katolickiego. Od 2000 roku patronem zespołu szkół jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati, którego beatyfikował św. Jan Paweł II. Liceum ma status szkoły niepublicznej, lecz dającej absolwentom te same uprawnienia co szkoła publiczna. ZSK zapewnia indywidualne nastawienie do każdego ucznia, oraz możliwości rozwijania przez niego swoich pasji a także uzdolnień, szczególnie w bez zarzutu rozwiniętej sekcji artystycznej.

Przez mnóstwo lat w Zespole Szkół Katolickich działało także Gimnazjum, które zakończyło swoją działalność od roku szkolnego 2018/2019 z uwagi na zmiany w systemie szkolnictwa. Interesującymi składnikami szkoły są natomiast oczywiście unikalne Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych i Ogólnokształcąca Szkoła muzyczna II stopnia, które pozwalają połączyć naukę w gimnazjum a także liceum w jednej placówce wystawiającej państwowe świadectwa.

Uczniowie tych szkół mają mnóstwo przedmiotów artystycznych, teraz oferta skierowana jest do utalentowanych w zakresie muzyki a także innych sztuk pięknych. W ramach dopełniania artystycznej oferty edukacyjnej w ramach zespołu szkół istnieje także Katolickie Liceum Plastyczne dla głównie utalentowanych ku malarstwa, rysunku a także wszelkich form pokrewnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 06.02.2019 03:07:41)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz