Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego ?

Wyjaśniającosobliwość limonki kaffir trzeba rozpocząć od tego, że można ją spotykać pod różnymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Aczkolwiek bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodzaju cytrusowych – jestnadzwyczaj cytrusowa i aromatyczna.

Listowie limonki typu kaffir są stałym szczegółem dań w jedzeniu tajskim. Limonka kaffir jest niezwykle aromatyczna i wielce świeża, lecz kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i świetliste a w środku: porowate i blade. Wystarczytrochę potrzeć liść, aby wyczuć wyraźny zapach. Świeże liście limonki kaffir utrzymują swoją jakość trzymane w chłodziarce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wtrącić, że aromatyczne liście kafiru są zbyt twarde, aby jeść je w naturalnej formie – przeważnie dorzuca się je w ostatniej fazie pichcenia. Wiele orientalnych wzorów wręcz potrzebuje tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można sporządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Możemy zrobić: różnorodne zupy np. Tom Yum, mącone strawy pieczone, sałatki w oparciu curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu potrawach stosuje się je na normie podobnej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Wolno potrawy przyrządzać z ich wkładem poprzez wrzucanie suszonych liści razem bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Pociągającym impulsem jest też zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi posługiwać się chińską metody smażenia na gorąco rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł twardo wykorzystać w niej kaffir liście.

Gdzie można nabyć kaffir?

Jeszcze niedawno zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z niemożliwym, całe szczęście poprzez możliwości sieci internetowej teraz każdy może to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online komfortowo siedząc w domu. Przykładem takiego sklepu jest choćby www.pastry.com.pl – sklep online.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 09.04.2019 19:56:14)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz