Osprzęt żeglarski

Osprzęt żeglarski

Właściwie każdy miłośnik żeglarstwa z całą pewnością posiada osobiste ulubione rodzaje jachtów. Ogólnie klas istnieje bardzo dużo i pomiędzy nich można odnaleźć np klasy 470, 420, 29 er, 49 er i kilka innych. Bardzo istotne jest to by znać kluczowe parametry tego typu jachtów i wyselekcjonować je w współzależności od Twoich potrzeb. Każda klasa przeznaczona jest z całą pewnością dla osób o różnym poziomie zaawansowania i można na niej bawić się w współzależności od kwalifikacji.

Klasa 29 er wyróżnia się stosunkowo małymi wymiarami, które wynoszą 4.40 metra, 1.70 metra. Standardowo załogę stanowią 2 osoby i jest wyłącznie jeden trapez. Klasa ta jest mniejszą wersją klasy 49 er. Najważniejszą wielką zaletą tej klasy łodzi jest fakt posiadania stosunkowo dużego żagla względem osobistej masy co pozwala jej osiąganie nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Jednakże niestety jeżeli już chodzi o kwalifikacji to z całą pewnością wymagane do prowadzenia tej klasy są one na najwyższym poziomie. Łódka jest bardzo wywrotna więc wymaga olbrzymiej koncentracji podczas pływania na niej. Zawody na tych łódkach są z całą pewnością bardzo dynamiczne.

O ile chodzi o klasę 49 er to jest on większy od 29 er i dzięki olbrzymiej powierzchni żagli i wąskiemu dziobowi z całą pewnością wymaga realnie bardzo dużych kwalifikacji do żeglowania. Posiada on dwa trapezy i stałe wysięgniki, których zadaniem jest odpowiednie balastowanie łódką. Ta klasa jachtów opracowana jest z laminatu epoksydowo-szklano-węglowego. Wymiary tej klasy są większe od 29 er i wynoszą 4,9m i 2,9m. W Polsce ta klasa jachtów jest z całą pewnością dość modna i występuje na niej wielu zawodników. O ile chodzi o pływanie na jachtach to także bardzo ważny jest stosowny osprzęt żeglarski, który musi spełniać odpowiednie normy tak by zapewniać stosowny poziom bezpieczeństwa. Liny i inne detalu jachtu są z całą pewnością tożsamo istotne jak jacht. Więc jeżeli chcesz popływać na łódce to powinieneś zadbać o kilka więcej niż tak na prawdę się wydaje. Bezpieczeństwo jest z całą pewnością najbardziej istotne i ważne co z kolei pozwala na cieszenie się zabawą na wodzie w pełni i bezpiecznie, tak by nikomu się nic nie stało.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 22 (ostatnio: 22.03.2019 02:51:30)
  • yahoo: 10 (ostatnio: 08.08.2017 06:59:39)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz