Witamina B15

Witamina B15

Kwas pangamowy nazywany także witaminą B15 czy B17. Kwas ów oddzielony przez Ernesta Krebsa w 1951 roku teraz staje się coraz bardziej znany na świecie oczywiście dzięki swoim cechom medycznym. Oddziaływanie witaminy B15 przez dłuższy okres czasu było niedoceniane niejednokrotnie z powodu marnej technologii lub niskiej nieskazitelności wykorzystywanych próbek, co pejoratywnie odbijało się na właściwościach farmakologicznych kwasu pangamowego. W wielu krajach kwas pangamowy zyskał sławę dzięki swoim właściwościom dopingującym zarówno fizycznie jak i psychicznie. W trakcie stosowania witaminy B15 układ człowieka wielokrotnie staje się mniej podatny na zmęczenie, wyraźnie poprawia się wymiana krwi w organiźmie. Potwierdzono dodatkowo, że witamina b15 ma imponujący wpływ na procesy odpowiedzialne za zapamiętywanie oraz nawiązywanie kontaktów. Kwas pangamowy nadzwyczaj dobrze oddziałuje na procesy myślowe, dzięki czemu osoba przyjmijąca witaminę b15 staje się z większym stopniu dostępna, śmiała i towarzyska. Dzięki właśnie tym cechom w wielu krajach witamina ta jest użytkowana w kuracji takich chorób jak autyzm, demencja czy gapowatość starcza oraz miażdżyca. Witamina b15 ma dodatkowo korzystny wpływ na wątrobę – zapobiega jej marskości oraz stłuczeniu. Działa przeciwzapalnie, lipotropowo posiada cechy immono – stymulacyjne (stymuluje odpowiedź immunologiczną), pobudza wydzielanie się hormonów w organizmie człowieka. Przy użyciu witaminy B15 przyspieszymy odbudowę:

  • tkanki mięśniowej,
  • tkanki łącznej,
  • tkanki chrzęstnej,
  • oraz paznokci i włosów.

Witaminę B15 znajdziemy w takich wyrobach jak brązowy ryż, nasiona słonecznika, nasiona dyni oraz drożdze piwne. W tej chwili nie wiadomo jakie jest codzienne zapotrzebowanie organizmu na tą właśnie witaminę, natomiast wiemy napewno, że zażywanie jej w dawkach nie przekraczających 100 mg jest całkowicie bezpieczne. Witaminę B15 można zakupić też w formie tabletek: witamina b15 sklep


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 14 (ostatnio: 14.07.2019 22:48:22)
  • yahoo: 28 (ostatnio: 18.02.2018 06:18:29)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz